Wczasy dla seniora – Grecja Kreta, Dominikana Karaiby

Okres przejścia na emeryturę to długo wyczekiwany czas każdego człowieka, który najczęściej większość swojego życia ciężko pracuję by móc godnie żyć oraz zapewnić godziwy byt swojej rodzinie. Większość czasu poza pracą przeznacza na obowiązki związane z codziennością. W rezultacie okazuje się często, że dochodzimy do wniosku iż przez większość czasu swojego życia zapomnieliśmy o sobie, o przyjemnościach, na które tak bardzo niejednokrotnie zasłużyliśmy.

To piękne gdy człowiek potrafi poświęcić się dla drugiego i nigdy nie należy tego żałować, jednakże nie powinniśmy również rezygnować z siebie ponieważ każdy człowiek zasługuje na radość oraz przyjemności w życiu. Współcześnie osiągnięcie wieku emerytalnego nie jest równoznaczne z przesiadywaniem w fotelu i szydełkowaniem na drutach. Przeciwnie seniorzy coraz częściej traktują ten okres życia jako czas spełnienia dotychczas niespełnionych marzeń gdzie w końcu mogą nacieszyć się nawzajem swoją obecnością.

A zatem podróżować czas zacząć!

Podróże a więc turystyka to zwykle jedno z życiowych marzeń seniorów, które często zaczynają realizować właśnie na emeryturze. Jest wiele pięknych miejsc na świecie wartych odwiedzenia oraz zobaczenia jednak seniorzy należą do dość wymagających turystów dlatego też wybierają podróże związane nie tylko z beztroskim wygrzewaniem się na leżaku w ciepłych krajach. Mają dość konkretne wymagania dotyczące miejsc przeznaczonych na wczasy. Oczywiście priorytetem jest odpoczynek, jednak w ich oczekiwaniach jest możliwość upragnionego spokoju na łonie natury, zwiedzanie oraz poznawanie historycznych oraz zabytkowych miejsc oraz wydarzeń z tym związanych a także możliwość skorzystania z rehabilitacji zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych, które poprawią ich zdrowie oraz samopoczucie a także wpłynął korzystnie na ich dolegliwości.

Grecja – Kreta

Jednym z godnych polecenia dla seniorów będzie odwiedzenie jednej z największych pod kątem wielkości tysięcy wysp Grecji – Kreta. To jedna najpiękniejszych wysp greckich których piękno opisywał sam ojciec poezji greckiej Homer. Kreta słynie z pięknych malowniczych oraz turystycznych miejsc bogatych w letnie atrakcje, pozostałości po starożytnych pałacach, różnego rodzaje plaże oraz roślinność bogatą w palmy, figowce, bananowce, drzewa oliwne oraz winogrona. Heraklion czyli stolica Krety to jedna z najbardziej popularnych miejscowości tej wyspy nawiedzana przez turystów z całego świata ze względu na piękne plaże oraz nadzwyczajne widoki. W pobliżu Heraklionu znajduje się mityczny Labirynt Knossos, którego nie można nie zobaczyć podczas pobytu na Krecie. Na chwile zapomnienia oraz relaksu zaprasza hotel Thalasso by Aegeo Spas znajdujący się właśnie z stolicy Krety, który słynie z relaksacyjnych oraz leczniczych masaży wprost idealnych dla seniorów. Turyści korzystający z tamtejszych usług zachwalają oraz długo nie mogą zapomnieć o masażu kreteńskim, który budzi niesamowite wrażenia. Podróżujący bardzo często wracają do tych miejsc między innymi właśnie na chwile przyjemności i relaksu na wysokim poziomie.

grecja na morzu

Dominikana – Karaiby

Innym nie mniej pięknym miejscem przeznaczonym na wczasy dla seniorów, którzy preferują wczasy w dalsze rejony świata jest Dominikana, państwo wchodzące w skład Karaibów, znajdujących się w Ameryce Środkowej. To miejsce słynące z piękna białych piaszczystych plaż, luksusowych kurortów, piękno lagun lazurowych wód otaczającego morza oraz oceanu a także egzotycznych owoców oraz owoców morza. To świetny wybór dla seniorów, którzy lubią poznawać kultury państw, która słynie ze współczesności połączonej z pozostałościami hiszpańskich kolonii. Górskie szczyty, piękno rafy koralowej, safari oraz przeróżnego rodzaju wodospady, to cudowne widoki, jakie zapewnia Dominikana. To również miejsce dla osób, którzy kochają podwodny świat oraz nurkowanie gdzie można zobaczyć piękno podwodnego świata. Co więcej Dominikana słynie z światowej klasy pól golfowych gdzie można zagrać w golfa. Uprawy plantacji kawy oraz trzciny cukrowej oraz występujące tam palmy kokosowe wzbudzają podziw oraz ciekawość tego rejonu świata. Stolica kraju – najstarsze miasto Dominikany czyli Santo Domingo jest również wyposażone we wszelkiego rodzaju atrakcje, a także to miejsce wysoko ukulturalnione gdzie znajduje się Pałac Narodowy prezydenta Dominikany, Teatr Narodowy, Galeria Sztuki Współczesnej, Teatr Narodowy, Teatr Powszechny, Muzeum Człowieka i Biblioteka Narodowa.

na karaibach

Podsumowanie

Na przykładzie wyżej wymienionych miejsc można z pewnością stwierdzić, że istnieje wiele ciekawych rejonów świata, które są idealnym miejscem na wypoczynek oraz chwile zapomnienia dla seniorów. Inna kultura, obyczaje, roślinność, żywność oraz urokliwe miejsca charakterystyczne dla danej miejscowości sprawiają, że seniorzy chcą podróżować dzięki czemu mogą poznawać świat, który chętnie fotografują a następnie wspominają przez długi czas.

4 thoughts on “Wczasy dla seniora – Grecja Kreta, Dominikana Karaiby

  1. W Polsce też można wypocząć nie trzeba jeździć nie wiadomo gdzie.

  2. W wakacje lepiej wybierać mniej upalne miejsca, Dania – Kopenhaga lub Szwecja albo Norwegia, można też wybrać Islandię. Tam w okresie wakacyjnym jest przepięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *