Urlop w Wiśle – co zwiedzić i gdzie nocować?

Wisła na przestrzeni ostatnich lat stała się bardzo popularnym kierunkiem obieranym przez najróżniejszych wczasowiczów. Niektórzy szukają tutaj spokoju i pięknych krajobrazów, inni możliwości aktywnego spędzenia czasu, a jeszcze inni przybywają do Wisły głównie ze względu na Adama Małysza. Niezależnie jednak od powodu, z jakiego wybieramy właśnie tę miejscowość, warto dowiedzieć się jakie miejsca powinniśmy odwiedzić oraz gdzie najlepiej nocować. Dla tych niezorientowanych, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

Co trzeba zobaczyć w Wiśle?

Miłośnicy aktywności fizycznej z pewnością pokochają to miejsce za szlaki turystyczne oraz stoki narciarskie. Bez względu na to, jaką porę roku wybierzemy na wyjazd do Wisły, możemy liczyć na to, iż spędzony tutaj czas nie będzie zmarnowany. Spacer górskimi szlakami oraz śnieżne szaleństwo na stoku, z pewnością dostarczą nam mnóstwo przyjemności.

Fani naszego mistrza świata w skokach narciarskich, ucieszą się, iż w Wiśle jest sporo miejsc, które są z nim związane. Przede wszystkim, powinniśmy zatem odwiedzić skocznię Adama Małysza oraz niezwykłą galerię o wszystko mówiącej nazwie „Sportowe trofea Adama Małysza”. Każdy miłośnik tego sportu, jak i naszego reprezentanta, będzie zachwycony możliwością obejrzenia z bliska kombinezonów mistrza oraz jego trofeów.

Wisła ma także wiele do zaoferowania osobom, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii tego miejsca. W pierwszej kolejności, warto udać się do Muzeum Beskidzkiego, które oferuje odwiedzającym stałą wystawę na temat historii całego regionu. Zobaczymy tutaj także całą izbę urządzoną na wzór tych tradycyjnych, góralskich pomieszczeń oraz mnóstwo sprzętów, których używano w przeszłości. W Wiśle znajdziemy także przepiękne, zabytkowe kościoły oraz inne budowle z dawnych czasów, takie jak Zameczek Myśliwski Habsburgów czy Galerię „U Niedźwiedzia”. To ostatnie miejsce, jest także idealne dla miłośników sztuki regionalnej, gdyż można w nim podziwiać prace miejscowych artystów.

Gdzie szukać noclegu?

Wisła, jak na miejscowość turystyczną przystało, ma bardzo bogatą ofertę noclegową. Nie dziwni zatem fakt, że wiele osób ma problem z podjęciem decyzji, gdzie się zatrzymać.

Wiele zależy oczywiście od tego, jakiego typu nocleg nas interesuje. Niektórzy turyści chcą zatrzymać się u miejscowych gospodarzy, aby nieco bardziej wczuć się w klimat tego regionu. Jest to bardzo dobry pomysł, jednak trzeba mieć świadomość tego, że oferta osób prywatnych nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Zawsze zatem należy dobrze sprawdzać tego typu obiekty i przeglądać opinie na ich temat.

Osoby ceniące sobie bardziej wygodne rozwiązania, jak chociażby hotele, również znajdą w Wiśle sporo wartych uwagi miejsc. W ostatnim czasie, szczególnie rekomendowane przez turystów są chociażby apartamenty Apartview w Wiśle. Opinie osób, które już korzystały z noclegu w danym miejscu są świetną wskazówką dotyczącą tego, jaki obiekt wybrać. Jeśli zatem mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze warto na nich polegać.

Zdjęcie: Apartament w Wiśle – ApartView Platinum E10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *