Rolety dekoracyjne do okien dachowych

Okna dachowe zapewniają nam większą ilość światła w pomieszczeniu, a jednocześnie wyglądają bardzo efektownie. Jednak w niektóre dni, zwłaszcza latem, poziom nasłonecznienia może być na tyle wysoki, że pokój staję się zbyt nagrzany. W takim przypadku lepiej zabezpieczyć okna roletami. Unikniemy wtedy przegrzania pomieszczenia, a jednocześnie zabezpieczymy się przed ucieczką ciepła w zimie.

Materiał i zalety

Najbardziej odpowiednim materiałem na takie produkty jest aluminium, które jest trwałe, nie traci swoich właściwości, nawet jeśli długo jest narażone na bezpośrednie światło słoneczne i jest łatwe w utrzymaniu. Bardziej domową opcją są modele w rolkach i produkty z plisowanej tkaniny, które charakteryzują się różnorodnością kolorów i atrakcyjnymi wzorami. Za pomocą wysokiej jakości systemów można nie tylko zapewnić skuteczną ochronę przed jasnym światłem słonecznym, ale także stworzyć komfortowy mikroklimat w pokoju.

dach budynku

Dodatkowo roleta na okna dachowe, to możliwość dostosowania intensywności światła słonecznego, tworząc całkowite ściemnianie lub rozproszone światło. Musimy jednak rozsądnie wybrać odpowiedni materiał do zastosowanych w naszym mieszkaniu rolet.

Zastosowanie rolet zapewni optymalny mikroklimat w pomieszczeniu – latem stwarza chłód, a zimą – zapobiega ucieczkom ciepła. Roleta może być sterowana ręcznie lub za pomocą pilota. Przy prawidłowej instalacji systemu ochrony przeciwsłonecznej efekt będzie trwać długo i niezawodnie, bez konieczności specjalnej wymiany poszczególnych elementów.

Specyfika konstrukcji

poddaszeRolety okienne w pokojach na poddaszu znajdują się pod pewnym kątem, dlatego wymagane jest stosowanie specjalnych zasłon. Najbardziej odpowiednią opcją jest poziomy model rolet do okien dachowych. Produkty w tym wykonaniu są bezpośrednio przymocowane do ramy, dzięki czemu można swobodnie kontrolować poziom oświetlenia i przepływ powietrza.

Bardzo popularne są żaluzje poziome na oknach wykonane z kolorowego tworzywa sztucznego. Takie produkty są tanie i łatwo dopasowują się do każdego wnętrza. Funkcjonalność zapewnia prostotę i łatwość użytkowania.

Ekskluzywne opcje to produkty z drewna lub bambusa, które zapewniają niezawodną ochronę przed słońcem i nadają pomieszczeniu niezwykły wygląd. Decyzję o wyborze danych rolet trzeba podjąć jednak pod kątem kilku czynników. Powinna je cechować:

  1. Wysoka jakość i niezawodność.
  2. Prostota w opuszczaniu i obsłudze.
  3. Ekologiczna czystość i różnorodność użytych materiałów odpornych na blaknięcie.
  4. Szeroki wybór palet kolorów.
  5. Wygodna kontrola.
  6. Możliwość montażu na wszelkiego rodzaju konstrukcjach okiennych, w tym również z mechanizmem wychylnym.

Największym problemem są okna ustawione pod kątem, podczas gdy zwykłe żaluzje lub rolety zwykle zwisają pod kątem. Oprócz wątpliwej estetyki cierpi na tym też funkcjonalność – z powodu ugięcia pojawią się szczeliny, przez które przejdzie światło. Dlatego właśnie musimy zdecydować się na rolety specjalnie zaprojektowane do okien dachowych np. tego typu. Tylko te bowiem są nam w stanie zapewnić odpowiedni poziom komfortu, a także skutecznie zabezpieczyć pokój przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *