Plisy w oknach – żaluzje plisowane do łazienek i kuchni

Osłony okienne to świetny sposób na rozwiązanie problemów związanych z silnym promieniowaniem słonecznym, na dodatek pomagają chronić swoją prywatność. Pełnią także funkcję dekoracyjną, nadając wnętrzu przytulności. Osłony okienne nadają się do każdego pomieszczenia, jednak jeśli myślimy o zamontowaniu ich w kuchni czy łazience to powinniśmy brać pod uwagę kilka ważnych cech.

Najważniejszą cechą, którą muszą spełniać rolety do kuchni i łazienki jest ich odporność na wilgoć- nie mogą one chłonąć wody. Najlepiej by było jakby miały gładką powierzchnię, dzięki temu zapobiegnie to osadzaniu się tłuszczu i brudu. Na nierównej powierzchni w miejscu gdzie osadza się brud może niestety powstać pleśń. Najlepiej jest jak rolety można zamontować na oknie, dzięki takiemu rozwiązaniu będzie możliwe swobodne otwieranie okna bez strachu, że zahaczymy nią o coś. Istotną kwestią podczas wyboru osłony okiennej jest także fakt, że tkanina z jakiej jest wykonana powinna być łatwa w utrzymaniu czystości.

Walory estetyczne także grają tutaj kluczową rolę, bowiem dobrze jest jak osłony pasują do całości wystroju wnętrza, czyli do mebli, płytek czy kolorów ścian. Na rynku jest wiele rodzajów osłon okiennych, jednak kuchnia i łazienka to dosyć wymagające miejsca, a zakup musi być naprawdę przemyślany. Na przykład drewniane żaluzje nie są dobrym pomysłem, drewno nie jest wytrzymałe na wilgoć i będą one na pewno wiele szybciej niszczyły się niż pozostałe rolety. Jeśli już koniecznie zależy nam na drewnianych żaluzjach to koniecznie trzeba je zaimpregnować.

łazienkaNajlepszym rozwiązaniem będą rolety plisowane. Jeśli chodzi o ich montaż  to powinno to być wykonane w sposób bezinwazyjny tak, by uniknąć wiercenia w listwach. Chcąc przytwierdzić rolety do okna, stosuje się zaczepy zaciskowe. Umieszcza się je na dolnej i górnej ramie okiennej, dzięki temu rolety są mocno przytwierdzone. Rolety plisowane są bardzo funkcjonalne, ponieważ za ich pomocą można zasłonić konkretną część okna. W zależności od padania promieni słonecznych można żaluzje odsłaniać raz od dołu, a raz od góry. Wybór kolorów, wzorów i materiałów jest naprawdę spory. Bez problemu każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie i dopasuje go do swojej aranżacji. Bardzo modne są odcienie bieli, beżu, szarości, ale oczywiście dla miłośników odważnego stylu również znajdą się ciekawe propozycje. Pomarańczowy, zielony, fioletowy, czerwony… do wyboru do koloru. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Atutem żaluzji plisowanych jest fakt, że można je zastosować do każdego rodzaju okien: dachowych, balkonowych, w witrynach, wnękach. Można nimi osłaniać okna o różnych, nietypowych kształtach, trójkątnych, trapezowych, półkolistych. Żaluzje plisowane można dopasować do każdego pomieszczenia biorąc pod uwagę ich ekspozycję na słońce. Na przykład wybierając żaluzje do słonecznego okna dobrym rozwiązaniem są duo plisy, składające się z dwóch warstw tekstylnych. Środek plisy najczęściej jest wypełniony folią aluminiową, która odbija światło. Do pomieszczeń mniej naświetlonych spokojnie sprawdzą się plisy wykonane z jednej warstwy materiału. Żaluzje plisowane bez wątpienia spełniają najważniejsze cechy, którymi powinny cechować się osłony okienne w kuchni i łazience.

One thought on “Plisy w oknach – żaluzje plisowane do łazienek i kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *