Nie lubisz wakacyjnych upałów? Rolety zewnętrzne mogą pomóc!

Rolety zewnętrzne jeszcze do niedawna były rzadko spotykane, jednak coraz częściej widzimy zamontowane je w oknach wielu mieszkań. Przykładem mogą być rolety firmy Knall, odznaczające się dobrą jakością. Przed decyzją o montażu, warto zapoznać się z budową rolety, a wtedy lepiej zrozumiemy mechanizm jej działania. Elementy, na które warto zwrócić uwagę decydując się na montaż rolet to…

  1. Skrzynka – może być ona ukryta pod tynkiem lub widoczna. Jeśli jest widoczna, to możemy lakierować ją na kolor jaki chcemy,
  2. Wał nawojowy oraz napęd – wał, na który zwija się pancerz z zamocowanym napędem,
  3. Pancerz – zbudowany jest z profili aluminiowych, które wypełnione są pianką poliuretanową,
  4. Dolna listwa – wypełniona uszczelką, stabilizującą pancerz,
  5. Prowadnice – mogą być aluminiowe, bądź PVC, wyposażone w szczotki zapewniające cichą pracę rolety.

Korzyści płynące z posiadania rolet są znaczne. Rolety posiadają zarówno wady jak i zalety, ale z pewnością można stwierdzić, że zalety przeważają nad wadami. Jedyną wadą jest cena, jednak warto się na nie zdecydować, ponieważ są świetnym rozwiązaniem.  Dobrze sprawdzają się zimą, ponieważ chronią przed utratą ciepła, a zarazem zimno z zewnątrz nie dostaje się do środka. Oszczędności z posiadania rolet zewnętrznych są znaczące, gdyż odczujemy je w rachunkach za ogrzewanie.

okiem sloncaRolety, które są wypełnione pianką poliuretanową wykazują aż 30-40% oszczędności, a obliczając w skali roku to wychodzi bardzo korzystnie dla naszego budżetu. Posiadacze rolet zewnętrznych oszczędzą również na klimatyzacji. Gdy na dworze panuje upał, a my opuścimy rolety to w domu temperatura będzie średnio niższa o kilka stopni i nie będzie konieczne ciągłe używanie klimatyzacji, by ochłodzić pomieszczenie.

Roleta z pianką poliuretanową oraz grubością pancerza 7,5mm bez wahania spełni swoją rolę, dając nam wytchnienie od upałów. Dzięki roletom również dbamy o ochronę środowiska, ponieważ zużycie energii potrzebnej do ogrzewania pomieszczeń zmniejsza się o 30%.

Rolety ochraniają także okna przed złymi czynnikami atmosferycznymi, które jak wiadomo niekorzystnie wpływają na stolarkę okienną, niszcząc ją, a dzięki roletom zmniejszymy nakłady finansowe, gdyż nie musimy demontować zniszczonych okien. Zapewniają poczucie intymności i chronią przed spojrzeniami ciekawskich przechodniów.

Na plus zasługuje fakt, że zapobiegają nadmiernemu hałasowi dobiegającemu z zewnątrz. Dodatkowo rolety posiadają wbudowane moskitiery, które zabezpieczają dom przed owadami, gdy zostawimy na noc otwarte okna. Jeśli chcemy skutecznie ochronić się przed potencjalnymi włamywaczami, to możemy podłączyć się do systemu alarmowego. Wystarczą tylko dobre okucia okienne i specjalne pakiety szybowe w oknach, wzmocnione roletami, a wtedy żaden włamywacz nie będzie w stanie dostać nam się do domu. Bogata kolorystyka pozwala dobrać nam roletę tak, by ładnie współgrała z elewacją domu. Roletami możemy sterować zdalnie, ale także i ręcznie. Można podzielić  je na dwie grupy, od których zależy cena, należą do nich:

  • STANDARD – czyli kolory jednolite, np. biel, biel kremowa, szary, srebrny, beżowy, ciemnobeżowy, brązowy, szary antracyt i czarny,
  • EXCLUSIVE – czyli kolory drewnopodobne, złoty dąb, złoty dąb 24R, mahoń, orzech, orzech 28R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *