Mata solarna do basenu – o czym trzeba pamiętać przy zakupie

Jeśli chcesz uniknąć konieczności wchodzenia do zimnej wody w basenie, to doskonałym rozwiązaniem jest mata solarna, która pozwala na podgrzewanie basenu i zapobiega parowaniu wody z powodu silnego słońca. Obecnie na rynku jest wiele marek pokryw basenów słonecznych. Może to stanowić wyzwanie dla kupujących, zwłaszcza kiedy kupują matę po raz pierwszy. Podpowiemy wam, na co powinniście głównie zwrócić uwagę.

Jakość maty solarnej

Mata solarna do ogrzewania basenu jest wykonana z dwóch arkuszy wytrzymałego winylu. Zatrzymują energię słoneczną, ogrzewając wodę w basenie, a nocą zapewniają warstwę izolacyjną, która gwarantuje, że ciepło nie zostanie utracone z basenu. Ze względu na ich ciągłą ekspozycję na światło słoneczne pierścienie słoneczne mają tendencję do pękania i odpryskiwania z krawędzi. Aby mieć pewność, że maty solarne będą działać długo, wybierz pierścienie słoneczne z grubymi warstwami winylu. Upewnij się też, że winyl jest odporny na promieniowanie UV, aby nie został zniszczony przez słońce. Dobra osłona przeciwsłoneczna powinna przetrwać do 4 lat.

Rozmiar maty solarnej

W przeciwieństwie do innych pokryć basenów, które pokrywają cały basen, maty pokrywają małe części basenu. Oznacza to, że musisz kupić wiele mat w zależności od wielkości basenu. Jeśli masz mały basen, możesz kupić małe pierścienie, aby pokryć około 80 procent basenu połączonego krawędzią za pomocą dopasowanych magnesów.

Jeśli twój basen jest duży, kup maty o większej powierzchni. Większość mat ma niebieską warstwę, która pochłania światło słoneczne do podgrzewania wody. Maty są tworzone w różnych kształtach i rozmiarach, z których większość jest okrągła lub eliptyczna. Podczas zakupów wybieraj pod kątem swoich preferencji, ale tak, aby ekonomicznie zapewnić pokrycie basenu.

Moc maty

Większość mat jest w stanie pochłonąć 50% energii słonecznej do podgrzania wody w basenie. Pierścienie są w stanie zapewnić do 21 000 BTU ciepła, aby utrzymać basen w cieple przez cały czas. Podczas zakupów sprawdź specyfikację produktu, aby zobaczyć moc grzewczą słonecznego pierścienia słonecznego. Same maty można kupić osobno lub w zestawie. Kiedy kupujesz je jako zestaw, są one tańsze.

Jak korzystać z maty?

Maty najczęściej należy napompować, zanim zostaną umieszczone na powierzchni basenu. Wszystko, co musisz zrobić, to napompować zewnętrzną powierzchnię, aż będzie twarda, a następnie lekko napompować wewnętrzną część. Umieść je na powierzchni basenu, a zaczną podgrzewać wodę.

Większość pierścieni basenu słonecznego jest wyposażona w magnesy na krawędziach, co ułatwia pozostawanie w kontakcie i zajmowanie większej powierzchni basenu. Magnesy utrzymują czystość wody i zapewniają, że pierścienie się nie nakładają. Pierścienie lub kwadraty nie pokrywają wszystkich części basenu i dlatego nadal możesz uruchomić pompę. To pozwala na przenikanie światła słonecznego, zmniejszając w ten sposób wzrost glonów.

W przeciwieństwie do innych pokryć basenowych, maty można łatwo zdjąć; wystarczy odłączyć magnesy i wyciągnąć je z wody. Podczas pływania możesz układać je gdzieś na pokładzie basenu, z dala od wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *