Jakie meble do garderoby na poddaszu

Wnętrza ze skosami nadają pomieszczeniom uroku, jednak nie są łatwe do zaaranżowania. Urządzenie garderoby na poddaszu może przysporzyć trochę problemów, ale jednak jest to możliwe do realizacji. Garderoba jest bardzo przydatnym pomieszczeniem, więc jeśli tylko mamy więcej wolnego miejsca to warto ją urządzić.

garderobaGarderoba nie musi posiadać okien, wymaga tylko dobrego oświetlenia, więc śmiało można poświęcić na nią najmniej doświetloną część poddasza. Dużo osób rezygnuje z dużych szaf, komód i szafek na rzecz oddzielnej garderoby, a decydując się na nią zyskujemy dodatkowe miejsca w pokojach i zapewniamy większy porządek. Dzięki niej nie będzie problemu z pomieszczeniem zimowych kurtek jak to zwykle bywa w zwykłych szafach.

Urządzenie garderoby pod skosami wymaga przemyślanych aranżacji i zastosowania sprawdzonych trików, by na poddaszu mogła powstać garderoba. Wszystko zależy od wielkości poddasza, gdyż jest kilka sposobów jego urządzenia. W pierwszym przypadku jeśli dysponujemy małym pomieszczeniem to nic straconego, z powodzeniem uda się tam urządzić garderobę. Wszystkie trudno-dostępne zakamarki będą doskonałym pomieszczeniem na różnego rodzaju schowki. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużego poddasza to już mamy większe pole manewru, na takim poddaszu bez wahania można zamontować dużą szafę, jednak wymaga ona wykonania na specjalne zamówienie, a pod skosami można umieścić komody oraz szafki.

W małych pomieszczeniach sprawdzą się tradycyjne drążki na powieszenie ubrań. Decydując się na urządzenie garderoby trzeba wziąć pod uwagę również przyzwyczajenia domowników, jeśli z garderoby korzystać mają osoby niezbyt dbające o porządek to najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie dużej ilości wieszaków, na której można wieszać ubrania. Półki z pewnością wyglądają efektowniej jednak wymagają trzymania porządku i składania ubrań.

Warto pomyśleć o szufladach, koszach na bieliznę czy letnie ubrania. Panie na pewno będą zadowolone z dodatkowych półek, na których mogą poustawiać buty. Przestrzeń można wykorzystać maksymalnie, gdyż nawet przy samych skosach zamontować półki, to właśnie one będą idealnym miejscem dla kolekcji butów. Urządzając garderobę na poddaszu trzeba pamiętać, aby dostęp mieć do każdej z pólek.

facet składa nową garderobę

Meble do garderoby powinny być tak ulokowane, żebyśmy do ubrań mogli sięgać w pozycji stojącej, bez strachu, że uderzymy głową w półkę czy inną część szafy. Bardzo istotnym elementem urządzenia szafy jest odpowiednie oświetlenie. Przy dobrym świetle łatwiej będzie nam dobrać odpowiedni strój czy np. dostrzec plamę na ubraniu. Oświetlenie powinno być mocne, gdyż przeważnie w garderobie nie ma okien.

Garderoba jak widać jest bardzo przydatnym, funkcjonalnym pomieszczeniem, w którym można przechowywać wszystkie swoje ubrania i elementy strojów. Jeśli tylko są odpowiednie warunki to warto je wykorzystać i pomyśleć o zaaranżowaniu choćby małego pomieszczenia na garderobę, która z pewnością ułatwi nam życie. Dzięki niej będziemy w stanie zapanować nad porządkiem w domu.

Meble do garderoby możesz kupić w sklepie online lub stacjonarnie. Każda z form zakupowych ma swoje wady i zalety, o których napiszę w następnych poradnikach, na które już serdecznie dzisiaj zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *