Jak wypocząć na wakacjach z dziećmi

Okazuje się ,ze od wielu lat Polacy coraz chętniej podróżują, a wakacyjny urlop niemal w każdej rodzinie stal się już tradycją. Oczywiście długość urlopu, miejsce i standard – wynikają z możliwości budżetu danej rodziny oraz dni urlopowych, czyli dobrodziejstw w zakładzie pracy.

W związku z takim zainteresowaniem podróżami, nie tylko w pojedynkę ale i całymi rodzinami, hotele, biura podroży czy prywatni właściciele kwater coraz częściej proponują wiele wygód i rodziców z podróżującymi dziećmi.

Oczywiście dla wielu priorytetem jest znalezienie zakwaterowania czy noclegu w miejscu przyjaznym dla dzieci, dzięki czemu rodzice zmęczeni całoroczną opieką, mają choć namiastkę urlopu, gdzie codziennie  niekoniecznie muszą prać, sprzątać, gotować dla siebie i swoich pociech.

dzieci

Okazuje się bowiem że nie tylko i w Polsce wczasy tzw. All Inclusive, jeśli mówimy o wypoczynku zorganizowanym, cieszą się największym zainteresowaniem. Takie pobyty, gdzie wyżywienie, 2-3 razy dziennie, napoje alkoholowe miejscowe i bezalkoholowe są w cenie wycieczki, oferują już nie tylko hotele zagraniczne, ale coraz częściej znajdują się w ofercie rodzimych hoteli, moteli czy zajazdów w całej Polsce.

Na co w takim razie zwrócić uwagę przy wyborze miejsca wypoczynku, oprócz wygodnej opcji all inclusive? Przede wszystkim czy miejsce, do którego się wybieramy, na terenie czy w pobliżu posiada zaplecze przyjazne dla dzieci.

Bardzo istotne dla naszego odpoczynku są różnorodne atrakcje, które oferują hotele – szczególnie te zagraniczne. Są to przede wszystkim ogromne kompleksy wodne z basenami, zjeżdżalniami, brodzikami dla dzieci. Oprócz zabaw wodnych często są piaskownice, place zabaw a także coraz popularniejsze również w Polsce animacje nie tylko dla dzieci.

Wiele hoteli czy innych baz noclegowych oferuje też kąciki czy sale zabaw w stylu bawilandu z trampolinami, basenami pełnymi miękkich piłeczek, zjeżdżalniami czy mini przedszkola, gdzie dzieci bawią się pod czujną opieką animatorów. Dodatkową opcją są mini żłobki dla najmłodszych, gdzie na 2-3 godziny można zostawić swojego malucha. Jest to jednak jeszcze rarytas, więc ta opcja nie występuje za często.

Jeśli jednak na przykład nie decydujemy się na atrakcje hotelowe z zapleczem rozrywkowym, warto wybrać miejsca, które posiadają możliwość skorzystania z kuchni, czy w pokojach znajduje się chociażby czajnik elektryczny, co szczególnie przy małych dzieciach, bardzo ułatwia życie.

aneks kuchenny

Mała płyta indukcyjna w pokoju czy aneks kuchenny bywa często na wagę złota, a w mniejszych punktach noclegowych jest jeszcze rarytasem. Tego typu udogodnienia pozwolą nam na przegotowanie posiłku dla malucha, zagrzanie mleka czy kaszki bez konieczności dźwigania ze sobą podgrzewaczy, czajników , grzałek.

Odciążenie bagażu bywa zbawienne, ponieważ i tak bywa on przeładowany tonami zabawek, kocyków i ubranek, szczególnie w sytuacji gdy nasz bagaż jest ograniczony miejscem w bagażniku czy przepisami lotniczymi.

Jeśli planujemy dłuższy pobyt, do kompletu udogodnień na pewno przydałby się dostęp do pralki, ponieważ dzieci niestety najczęściej brudzą się co chwilę. Warto też pamiętać o przygotowaniu odpowiedniego zestawu leków oraz karcie uprawniającej do bezpłatnej opieki medycznej w krajach Unii. Taką kartę może otrzymać każdy ubezpieczony dla siebie i swoich dzieci. Karty EKUZ wydaje Narodowy Fundusz Zdrowia.

W związku z tym , że tak naprawdę zdrowie nasze i naszych milusińskich jest najważniejsze, przed wyborem miejsca docelowego warto sprawdzić w okolicy dostępność do sprawnej opieki zdrowotnej najlepiej szpitala czy SOR’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *