Czy markizy okienne sprawdzą się w upalne dni?

Wszyscy lubimy słoneczne, ciepłe dni, jednak niekiedy latem, gdy temperatura osiąga wysoki poziom, może mocno uprzykrzyć nam życie. Promienie słoneczne wpadające do mieszkania, powodują silne nagrzewanie całego pomieszczenia. Największe promieniowanie będzie od strony południowej i wschodniej, dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu naszych czterech kątów przed silnym słońcem.

Z pomocą mogą przyjść nam markizy okienne od Knall. Wyróżniamy kilka rodzajów markiz: markizy do okien pionowych, markizy tarasowe i markizolety do okien pionowych. Markizy do okien pionowych, polecane przez wielu klientów, są najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia naszego domu przed niekorzystnymi czynnikami płynącymi z zewnątrz i pomogą zapewnić komfort, abyśmy mogli dobrze czuć się w swoim domu. Dzięki zamontowaniu markiz poprawi się nasza jakość wypoczynku w zaciszu domowym, podczas upalnych dni. Mogą być montowane na zewnątrz w oknach i drzwiach, zarówno tarasowych i balkonowych.

Najważniejszym zadaniem markizy okiennej, jest ochrona przed silnym promieniowaniem słonecznym. Dzięki markizie zamontowanej w oknie nie dochodzi do przenikania promieni do wnętrza pomieszczenia. Ciepło nie dociera do szyby i nie wnika przez to do środka, tylko emitowane jest na zewnątrz. Dzięki zamontowanej markizie temperatura w domu jest niższa o 10 stopni Celsjusza.

przestronne wnetrzeNa plus zasługuje fakt, który na pewno nas ucieszy, iż markiza pomaga zaoszczędzić nam na rachunkach za prąd, ponieważ nie musimy mieć włączonej klimatyzacji. Markizy pozwalają wpuścić odpowiednią ilość naturalnego światła słonecznego, a więc nie musimy używać dodatkowego oświetlenia, czyli mamy tutaj kolejną oszczędność energii elektrycznej. Natomiast, w przypadku rolet wewnętrznych lub zewnętrznych konieczne jest używanie dodatkowego oświetlenia, więc pod tym względem markizy wygrywają. Efektywnie zacieniają pomieszczenie, ale jednocześnie zapewniają widoczność na zewnątrz. Możemy bez problemu podziwiać co dzieje się na podwórku, a zarazem chronimy swoją prywatność, gdyż nikt nie może zajrzeć nam do środka.

Zaletą markizy jest ochrona przed wnikaniem szkodliwych promieni UV. Zaciągnięta markiza chroni przedmioty w domu, przed promieniowaniem które powoduje odbarwianie przedmiotów i ich nieestetyczny wygląd. Wersje niektórych markiz, spełniają również rolę moskitiery. Gdy rozsuniemy markizę siatka oraz profile tworzą barierę dla owadów i innych skrzydlatych nieproszonych gości.

Z kolei markizy tarasowe, pozwalają zaciemnić nam taras podczas, gdy chcemy spędzić czas na świeżym powietrzu, ponadto dają oryginalny wygląd. Każdy może wybrać coś dla siebie spośród wielu wariantów kolorystycznych. Markizy produkowane są z dobrej jakości stopów aluminium i impregnowanych tkanin.

Markizolety do okien pionowych, przeznaczone do stolarki pionowej. Służą do montażu na zewnątrz, na oknach lub drzwiach balkonowych oraz tarasowych. Podobnie jak markizy do okien pionowych mają za zadanie chronić pomieszczenie, przed wnikaniem promieni słonecznych i utrzymywać przyjemną temperaturę w domu, jednak zasadniczo różnią się tym, że markizolety posiadają ruchomą odchylaną belkę. Po rozwinięciu markizolety mamy dostęp do parapetu na zewnątrz. Tak jak widzimy markizy są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy zabezpieczyć swój dom, a także polepszyć jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *